Teplákovina - Certifikát - Od r. 1992 medzinárodný testovací a certifikačný systém pre textílie vyrobené iba zo zdravotne nezávadných materiálov. Trieda I tohto certifikátu znamená, že materiál je vhodný aj pre bábätká a batoľatá vo veku do 3 rokov.

Teplákovina je priedušná, pružná a veľmi pohodlná na nosenie.Táto látka má veľmi veľa pozitívnych vlastnosti, vďaka ktorým má naozaj všestranné využitie.

Na našom eshope ponúkame potláčanú alebo jednofarebnú teplákovinu a taktiež počesanú alebo nepočesanú. Rozdiel medzi počesanou a nepočesanou je ten, že pri počesanej teplákovine nájdete z vnútornej strany jemný chĺpok, vďaka ktorému je príjemne mäkká a hrejivá na dotyk, ideálna do chladnejšieho počasia. Nepočesaná teplákovina chĺpok postráda, a preto je vhodná na teplejšie dni. 

Teplákovina je známa aj pod názvom French Terry vyzerá na prvý pohľad z lícovej strany ako úplet, je však pevnejšie pletená, má vyššiu gramáž a tým je aj o čosi stabilnejšia. Rozdiel je v rubovej strane, ktorá pri nepočesanej teplákovine pozostáva zo slučiek.

Využijete ju na šitie teplákov, mikín, čiapok. Obľúbená je aj na detské odevy. Pri šití používajte ihly s guľatou hlavičkou. Materiál tým bude obzvlášť dobre chránený.