Bavlna Prémium - Certifikát - Od r. 1992 medzinárodný testovací a certifikačný systém pre textílie vyrobené iba zo zdravotne nezávadných materiálov. Trieda I tohto certifikátu znamená, že materiál je vhodný aj pre bábätká a batoľatá vo veku do 3 rokov.

Práve za prívlastkom prémium sa ukrývajú lepšie vlastnosti, než akými sa vyznačuje klasická bavlna. Jednou z mnohých predností je zvýšená gramáž 153g/m2. Prémium bavlna je mäkšia, hebkejšia a zároveň trvácna a pevná. Práve preto je vhodná najmä na výrobu detských prikrývok, vankúšov, hracích podložiek, mantinelov, hniezd, ideálny na šitie rôznych typov dekorácií, detských šiat a doplnkov, závesov a aj ochranných rúšok na tvár. Bavlna premium je potláčaná najšetrnejšou metódou digitálnej potlače ekologickými farbami, ktorá nepotrebuje vodu. Má vysokú stálosť farieb aj pri častom praní. Bavlna premium sa veľmi jednoducho šije aj domácim šijacím strojom, takže prácu s ním zvládnu aj začiatočníci. 

Keďže je to prírodný materiál, pri praní sa zráža, takže odporúčame pred šitím predprať, prípadne vyzrážať žehlením s použitím pary.